Білгород-Дністровський НВК "загальноосвітня школа ІІ ступеня - ліцей"

Сторінка для учнів

З історії учніського самоврядування
Учнівське самоврядування  НВК почало своє існування з 1994 року.
    Одне з головних завдань НВК – знайти і підтримати  учнів, життєва позиція яких спрямована на активну участь у громадському житті, учнів, які мають організаторські здібності, усвідомлюють себе лідерами, розуміють, що великі справи починаються із маленьких вчинків.     ЗАДАЧІ САМОВРЯДУВАННЯ:
     У 1994 році вперше було обрано президента ліцею (Бойко Сергій),  затверджено  гімн ліцею. За підсумками конкурсу було встановлено символіку: прапор, емблему. Учнями розроблено кодекс честі ліцеїста, конституцію ліцейської республіки. На традиційному святі «День ліцею» проводиться  урочиста посвята у ліцеїсти.     Протягом 16 років існує цілісна система роботи самоврядування. Вже п’ять років це об’єднання працює в межах реалізації програми Киричука В.О. «Психолого-педагогічне проектування особистісного розвитку учнів». Саме учнівське самоврядування спрямовує свої  зусилля на формування ціннісних пріоритетів до соціально-комунікативного, громадсько-корисного,  національно-громадського, духовно-катарсичного розвитку учнів. Очолює його Рада президентів.     Учнівське самоврядування  має певну структуру. У кожному класі є своя структура самоврядування.  До Ради президентів  входять заступники президента НВК, президенти класів,  6 комітетів і прес-центр. До речі, самоврядування НВК має свою газету «ЛУЧ», яка  періодично випускається. Президент НВК обирається на загальноліцейському референдумі на конкурсній основі наприкінці навчального року, терміном на рік. Кожний кандидат має своїх представників,  проводить свою передвиборчу агітацію, готує програму і захищає її на форумі.       Самоврядування працює згідно з планом роботи на рік. Кожний комітет має свій план роботи. Засідання ради президентів відбувається один раз на місяц, (якщо треба, то  і частіше), комітети засідають за своїми питаннями. Однією із задач РП є організація і проведення традиційних ліцейських заходів (Свято першого дзвоника, загальноліцейський похід «Ліцей, здоров’я і фантазія», День самоврядування, присвячений Дню вчителя,  вечір-зустріч з випускниками, День ліцею, День Св.Валентина, свято останнього дзвоника, випускний бал), участь у роботі клубу «Тема».
        Самоврядування НВК підтримує тісні зв’язки з громадськими організаціями міста, відділом виконкому у справах дітей та молоді, міською Радою ветеранів, міського відділу культури; активний учасник міської ради лідерів шкіл. РП проводить значну роботу з допомоги малозабезпеченим сім’ям міста та ветеранам Великої Вітчизняної війни. (акції «Допоможи ближньому», «Доброго ранку, ветеране»). Члени ради завжди допомагають тим, хто потребує допомоги.           На своїх засіданнях члени Ради президентів заслуховують учнів, у яких є проблеми  з дисципліною та навчанням, виходять зі своїми пропозиціями на педагогічну раду. Вони також є учасниками  роботи Ради НВК.     Члени учнівського самоврядування набувають досвіду, як лідери, авторитету, впевненості, вміння відстоювати свою позицію, навчаються толерантності.      Багаторічна практика показала, що робота в учнівському самоврядуванні дає певні результати. Практично всі випускники НВК ( члени Ради президентів) активні учасники громадської роботи в вищих навчальних закладах. Вони очолюють студентські клуби, професіональні студентські спілки, є старостами груп, студентськими деканами, входять до студентського самоврядування. Двоє активних учасників самоврядування НВК в минулому сьогодні – відомі у політиці (депутат Верховної Ради  - Барвіненко Віталій; учасник програми з Євгенієм Кисельовим «Велика політика», учасник моделювання молодіжного проекту ООН при Верховній Раді  - Кудрявець Євген). Майже всі, учні які працювали в  РП яскраво виявляють себе як керівники відділів і навіть підприємств (Чорний О., Федорова Ю., Федорова О., Шаповалов М., Бойко С., Кравець І., Бочко Д., Корінь С. та інші).

Рада президентів НВК на 2019/2020 навчальний рік  дивитися